تبلیغات
کلبه ی زندگی نامه ی فوتبالیستها - زندگی نامه ی فابرگاس

                    
 
کلبه ی زندگی نامه ی فوتبالیستها
just barca
یکشنبه 3 بهمن 1389 :: نویسنده : poorya

برای دیدن زندگی نامه ی فابرگاس به ادامه ی مطلب بروید

شناسنامه
نام کامل    فرانسِسک فابرگاس سولِر
زادروز    14می سال1987 میلادی
زادگاه    بارسلونا، اسپانیا
قد   177 سانتی متر
لقب(ها)    سِسک
اطلاعات باشگاهی
باشگاه کنونی    آرسنال
شماره پیراهن   4
پُست    هافبک وسط (فوتبال)
باشگاه‌های حرفه‌ای
    آرسنال    
تیم ملی
    اسپانیا    
فرانسِسک (سِسک) فابرگاس سولِر (Francesc "Cesc" Fàbregas Soler)، متولد سال 1987 میلادی در شهر بارسلونای اسپانیاست. او هم اکنون برای تیم باشگاهی آرسنال و تیم ملی اسپانیا به عنوان هافبک وسط، بازی می کند. فابرگاس کار خود را از آکادمی بارسلونا و به عنوان کارآموز فوتبال شروع کرد اما بلافاصله در سپتامبر سال 2003 توسط باشگاه آرسنال انگلستان، خریداری شد. او در اولین فصل حضور در آرسنال، چندان به خدمت گرفته نشد اما در فصل 2003-4، به دلیل مصدومیت های پی در پی هافبک های آرسنال، بیشتر به میدان رفت. سِسک در سال 2003 به تیم زیر هفده سال اسپانیا دعوت شد و در همان سال در کشور فنلاند، برای این تیم به میدان رفت. او به دلیل بازی های فوق العاده برای تیم آرسنال، در سال 2006 به تیم بزرگ سال اسپانیا دعوت شد تا در جام جهانی2006، برای این تیم به میدان برود. وی در سال 2008 با تیم ملی اسپانیا، قهرمان یورو 2008 شد.
سال های اولیه

فرانسِسک فابرگاس، همیشه یکی از طرفداران تیم بارسلونا بود. او اولین بار وقتی که فقط9 ماه داشت، به همراه پدربزرگ خود به دیدن یکی از بازی های تیم بارسلونا رفته بود! فرنسِسک فوتبال حرفه ای را در تیم جوانان بارسلونا، در پست هافبک دفاعی آغاز کرد و در مدت حضور در این تیم، 30 گل به ثمر رساند. او از تیم نوجوانان به تیم بزرگ سالان بارسلونا دعوت شد اما به دلیل سنّ کم، حتی یک بازی هم در نیوکمپ (ورزشگاه بارسلونا) انجام نداد. فابرگاس در 11 سپتامبر سال2003 به تیم لندنی آرسنال پیوست. او بازهم به دلیل سنّ کم وارد تیم اصلی (بزگ سال) نشد ولی مصدومیت های پی در پی هافبک های کلیدی آرسنال، همچون پاتریک ویرا و اِدو، باعث شد که آرسن ونگر سرمربی آرسنال، او را به خدمت بگیرد. سِسک در 23 اکتبر همان سال با بازی در مقابل تیم رودِر هام یونایتد، با 16سال و 177 روز سن، جوان ترین بازیکن تاریخ آرسنال شناخته شد. وی همچنین با گلزنی در بازی با تیمولوِرهمپتون در جام حذفی انگلستان، که به برد5-1 آرسنال انجامید، نام خود را به عنوان جوان ترین گلزن این تیم در تاریخ تیم آرسنال، ثبت کرد. در همان سال فابرگاس با تیم آرسنال، فهرمان لیگ انگلستان شد ولی به دلیل بازی نکردن در این لیگ، مدالی دریافت نکرد. فابرگاس در فصل 2004-5، برای اولین بار، به دلیل مصدومیت های پاتریک ویرا، اِدو و گیلبرتو سیلوا در لیست یازده نفره ی آرسن ونگر قرار گرفت. وی به عنوان جوان ترین بازیکن تاریخ لیگ انگلستان شناخته شد و با بازی های درخشان در مقابل تیم هایی همچون بلک بِرن و منچستر یونایتد، پاتریک ویرا و دیگر هافبک های وسط تیم آرسنال را نیمکت نشین کرد! فابرگاس جوان، در جام باشگاه های اروپا هم به میدان رفت و با گلزنی در برابر تیمروزِنبورگ، نام خود را به عنوان دومین جوانترین گلزن تاریخ این جام ثبت کرد. وی در جمع یازده نفره ی تیم آرسنال که با شکست تیم منچستر یونایتد قهرمان جام حذفی سال 2005 شد، حضور داشت
پیوستن به یازده نفر اصلی تیم

با ترک پاتریک ویرا در سال 2006از تیم آرسنال و پیوستن به تیم یوونتوس، فرانسِسک فابرگاس به جای این بازیکن به خدمت گرفته شد. هیچ کس در آن زمان فکر نمی کرد که او با سن کم بتواند در جمع یازده نفره ی اصلی آرسنال دوام بیاورد اما او با درخشش در بازی های جام قهرمانان اروپا و لیگ انگلستان کیفیت بازی خود را به همگان نشان داد. فرانسِسک در بازی با تیم یوونتوس ایتالیا، در مقابل یار قدیمی خود، پاتریک ویرا قرار گرفت. او در مقابل تکل های خشن پاتریک دوام آورد و با ثمر رساندن یک گل و ساختن گلی دیگر برای آرسنال به موفقیت های خود افزود. فابرگاس با آرسنال به فینال جام قهرمانان رفت و در مقابل تیم سال های جوانی خود یعنی تیم بارسلونا قرار گرفت اما آرسنال در این بازی با نتیجه ی 1-2مغلوب این تیم شد.

فابرگاس در پایان فصل 2005-6 با پیشنهادها زیادی از سوی تیم رئال مادرید اسپانیا رو به رو شد. آرسن ونگر، سرمربی آرسنال در یکی از مصاحبه های خود گفت: "فرانسسک فروشی نیست و به هیچ پیشنهادی از سوی هیچ تیمی گوش نخواهیم داد." و آرسنال با سِسک در سپتامبر 2006با اینکه این بازیکن 6 سال دیگر هم با آرسنال قرارداد داشت، قراردادی 5ساله امضا کرد. فابرگاس دلیل رد کردن پیشنهادات دیگر و امضای قراردادی جدید را آرسن ونگر و شیوه ی بازی آرسنال دانست.

فرانسِسک در فصل 2006-7، تجارب بسیاری کسب کرد. او که به جمع بازیکنان اصلی تیم آرسنال پیوسته بود، در همه ی بازی های لیگ انگلستان حضور داست و در مجموع با13 پاس گل به عنوان دومین بهترین پاسور لیگ معرفی شد. او در این فصل جوایز و عنوان های متعددی دزیافت کرد که از آن جمله می توان به جایزه ی روزنامه ی ایتالیایی توتو اِسپرت (Toto Sport)(که هر سال به بازیکن برتر سال داده می شود)، جایزه ی بازیکن برتر ماه ژانویه و عنوان بهترین بازیکن فصل آرسنال، اشاره کرد به علاوه، سِسک نامزد کسب عنوان های بهترین بازیکن دنیا و بهترین بازیکن جوان دنیا بود اما هردوی این جوایز به کرسیتیانو رونالدو اهدا شد.

فصل 2007-8، با مسائل پیش بینی نشده برای باشگاه آرسنال و فرانسِسک آغاز شد. ابتدا دیوید دین،معاون رئیس باشگاه آرسنال و در ادامه تیری آنری، بهترین گلزن تاریخ آرسنال، این باشگاه را ترک کردند. حتی آرسن ونگر هم قصد ترک آرسنال را داشت. در نبود تیری آنری و با وجود شرایط یاد شده، فرانسِسک فابرگاس، مهمترین و کلیدی ترین بازیکن تیم آرسنال بود و بر این اساس، تصمیم به رهبری کامل این تیم جوان گرفت. سِسک با زدن گل ها و دادن پاس گلهای زیاد، و نیز انجام بازی های درخشان، این موضوع را به اثبات رساند. او در ماه های آگوست، سپتامبر و اکتبر به عنوان بازیکن برتر آرسنال و به علاوه در ماه سپتامبر به عنوان بازیکن برتر ماه لیگ انگلستان انتخاب شد. سِسک در لیگ قهرمانان اروپا نیز برای آرسنال درخشید و با گلی که در بازی یک چهارم نهایی به تیم آث میلان زد، کیفیت بازی خود را به همگان نشان داد.
تیم جوانان

فرانسِسک فابرگاس در سال 2003، در بازی های جام جهانی زی17 سال که در کشور فنلاند جریان داشت، برای تیم ملی جوانان اسپانیا به میدان رفت. تیم اسپانیا در دیدار نهایی مغلوب تیم محبوب برزیل شد ولی این موضوع از ارزش های سِسک کم نکرد. او با این که به عنوان هافبک در میدان حضور داشت، بهترین گلزن این تورنمنت شناخته شد و جایزه ی بهترین بازیکن تورنمنت را هم از آن خود کرد. تیم زیر 17 سال اسپانیا به همراه فرانسِسک، در جام 2004 اروپا نیز شرکت کرد ولی باز هم در بازی نهایی شکست خورد. سِسک به عنوان بازیکن طلایی این تورنمنت انتخاب شد.


منبع

ویکی پدیای انگلیسی
نوع مطلب :
برچسب ها :


درباره وبلاگ


سلام به بزرگترین وبلاگ بیوگرافی فوتبالیست ها خوش اومدین.poorya080@yahoo.com این ایمیل منه اگه نظر خاصی داشتین برام میل بزنین.نظر یادتون نره
بای
مدیر وبلاگ : poorya
نویسندگان

نظرسنجی

به نظر شما بهترین بازیکن ایران کیه؟!

جستجو


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :